Bosch szlifierka kątowa to niezbędne elektronarzędzie w naszym domu. W przypadku młodego majsterkowicza jej wybór, nie jest wcale taki oczywisty. Szlifierka kątowa Bosch to narzędzie, jakie może być zasilane z kontaktu czy za pomocą specjalnych akumulatorów, jakie powinno się wcześniej naładować. Najczęściej odbierane są właśnie szlifierki z możliwością podłączenia pod gniazdko. Mają one większą siłę i nie musimy myśleć o ich ładowaniu. Szlifierka Bosch, by dobrać najwłaściwszą, która zaspokoi nasze oczekiwania winniśmy mniej więcej wskazać do jakich funkcji będzie nam potrzebna. Z pozoru możne się wydawać, że wszystkie szlifierki są takie same, jednak po przeanalizowaniu modeli okazuje się, że odpowiedzi między nimi są całkiem ważne.
Bosch szlifierka kątowa na co zwrócić uwagę przy nabyciu?
Pierwszym niezmiernie podstawowym elementem będzie moc silnika. Im jest ona większa, tym możemy na niej dłużej działać. Zwykle jej moc oscyluje między 1000-1200W. Wielkość i średnica tarczy, to kolejna rzecz na którą winniśmy dać uwagę. Szlifierka Bosch https://elkar-sklep.pl/kategoria/marki/elektronarzedzia-bosch/bosch-szlifierka-katowa/ ma zawsze dwie najczęściej spotykane średnice tarcz. Pierwsza ma wymiar około 125mm i w zupełności wystarczy do prac domowych. Drugi wymiar to 330 mm, tego rodzaju tarcze są wykorzystywane przez ekspertów do obróbki metalu. Szlifierka kątowa Bosch, a jej prędkość obrotowa. Najczęściej spotykane są na poziomie 10 – 12 tys. obr./min. ale musimy pamiętać, że im większe tarcze będą używane, tym prędkość obrotowa będzie niższa. Bosch szlifierka kątowa winna również posiadać tzw ” miękki start”. Jest on wyjątkowo istotny w przypadku sprzętu, który pracuje na wysokich obrotach. Wielki odrzut będzie powodował do mocnego jej trzymania w dłoni, co może wpływać wyślizgniecie się jej z dłoni. Ta funkcja jest potrzebna przy wyborze szlifierki. Szlifierka Bosch służy nie tylko do szlifowania, ale również do krojenia metalu. Jeśli masz kłopot z otwarciem śruby, jaka jest pokryta korozją idealnie sprawdzi się tu właśnie szlifierka kątowa Bosch. Zamiast męczyć się przez pół dnia możesz zrobić to w minutę.


Bosch szlifierka kątowa jak ją wykorzystywać?
Jeśli nie mieliśmy wcześniej do czynienia ze szlifierką powinniśmy nauczyć się jej eksploatacji. Nie jest ona wymagająca, ale do prostych też nie należy. Szlifierka Bosch ma osłonę, jaka niejednokrotnie jest zdejmowana. Zasłania ona często linię cięcia, dlatego wielu profesjonalistów pracuje bez niej. Dla ludzi zaczynających ściąganie osłony nie jest wskazane, gdyż ochrania nas przed zranieniem. Jeśli już zdecydujemy się na ten krok, zawsze przy pracy winniśmy zakładać okulary ochronne. Do cięcia podchodzimy zawsze pod kątem prostym. Przechylenie tarczy na któryś bok może powodować do jej pęknięcie. Zatem w momencie pracy nie powinny się znajdować postronne w tym dzieci lub gapie. W przypadku uszkodzenia tarczy może ona sprawić uszczerbek na zdrowiu. Szlifierka Bosch przy właściwym wyborze na 100% działać nam będzie przez masę lat, a trudne domowe sprawy staną się bardzo lekkie w rozwiązaniu.