Bosch dłuto to narzędzie, jakie było znane już ponad 1000 lat temu. Poprzez ten czas ewaluowało do stanu który ma obecnie. Łopatkowe dłuto Bosch jest to nieodzowny element wyposażenia każdej pracowni stolarskiej. Służy nie jedynie do tradycyjnej obróbki drewna, ale także kamienia. Używa się ich przy wykonywaniu bryły obrabianego materiału czy profilu połączenia, do wycinania wczepów, wpustów narożnych i zagłębień. Bosch dłuto łopatkowe pozwala nam możliwość rzeźbienia w drewnie, bez jakiego ten proces były po prostu niemożliwy.
Bosch dłuto na co zwrócić uwagę przy zakupie? Uchwyt z jakiego materiału jest zbudowana. Często używa się do tego drewno bukowe, jednak coraz powszechniej możemy spotkać rączki zrobione z tworzywa sztucznego. Miejmy na uwadze, że łopatkowe dłuto Bosch będzie długo w naszej ręce, dlatego jego trzymanie powinno być wygodne. Twardość stali to dodatkowy punkt, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę. Bosch dłuto łopatkowe https://elkar-sklep.pl/kategoria/marki/elektronarzedzia-bosch/dluta-bosch/ posiada twardość powyżej 60 HRC. Tego rodzaju dłuta nadają się do podstawowych prac. Długość ostra winna być dostosowana do prac, aby zapewnić nam najodpowiedniejszą wydajność. Bosch dłuto jakie możemy wyróżnić rodzaje:

  • Łopatkowe dłuto Bosch z fazowaniem bocznym – jest to niewątpliwie najpopularniejszy rodzaj dłuta, jakie ma dość wszechstronne zastosowanie. Przede wszystkim sprawdza się w czasie lekkich prac stolarskich – zarówno w przydomowym garażu, jak również w warsztacie.
  • Bosch dłuto łopatkowe z fazowaniem zbieżnym – ten rodzaj dłuta jest stosowany podczas prac z drewnem, a wyprofilowana faza boczna sprawia, że wolno nim operować nawet w trudno widocznych miejscach.
  • Bosch dłuto bez fazowania – przekrój prostokątny wzmacnia dłuto także daje możliwości na szersze zastosowanie. Dedykowane do obróbki zgrubnej, oczyszczania gniazd itp.
  • Łopatkowe dłuto Bosch skośne – jest to kształt używany przede wszystkim do prac wykończeniowych w drewnie. Ze względu na kształt doskonale sprawdza się przy pracy w rogach.
  • Bosch dłuto łopatkowe kątowe – służy do oczyszczania narożników.
  • Łopatkowe dłuto Bosch gniazdowe – idealne do głębokich dłutowań. Dobrze radzi sobie z drążeniem otworów.
  • Bosch dłuto krótkie – jest wyjątkowo dokładne, a przy tym lekkie. Bardzo dobrze radzi sobie podczas tworzenia detali oraz przy pracach wykończeniowych. Dzięki niewielkiej rączce operowanie nim gwarantuje wysoki poziom ochrony.
  • Bosch dłuto łopatkowe długie – ten rodzaj narzędzia będzie świetnym wyborem do prac w trudno widocznych miejscach. Dłuta długie zazwyczaj są wyprofilowane tak, by klinga była niezwykle cienka. Dzięki temuż można znacznie łatwo usuwać nawet bardzo delikatne powierzchnie drewna.
  • Łopatkowe dłuto Bosch żłobak – wykorzystywane jest do wykonywania żłobień. Sprawdzi się zarówno podczas produkcji lekkich, jak i dużych.

Wybór dobrego dłuta zależy więc do których funkcji go potrzebujemy. Powinniśmy jednak zaznajomić się z opiniami klientów przed zakupem.