Bosch wiertarko wkrętarka to narzędzie, jakie jest niesłychanie cenne, ale i proste w pracy. Warto ją mieć w naszym w domu. Jest urządzeniem obowiązkowym każdego warsztatu.
Wiertarko wkrętarka Bosch na które parametry zwrócić uwagę przy jej zakupie?
Służą one do wkręcania i wykręcanie śrub. Mogą być niewielkie czy ogromne. Zaopatrzone są w uchwyty, dzięki którym wprowadzamy bity, a te z kolei pasują do dalekich łbów. Wiertarko-wkrętarka Bosch na akumulatory czy zasilana z gniazdka? Pierwsza spośród nich, która posiada akumulatory może być używana w trudno dostępnych miejscach. Są one przeważnie wygodne i funkcjonalne. Ich ważna wadą jest mała moc, dlatego wiercenie w trudnych materiałach takich jak kamień może skończyć się niepowodzeniem. Wymagamy jednocześnie pamiętać o ich naładowaniu. Przy dłuższym czasie pracy potrafi nam się rozładować. Akumulator jest w asortymencie, jednak, jednak potrafimy dokupić drugi, by w razie rozładowania pierwszego można go stosować. Są one w technice litowo-jonowej (Li-Ion) lub litowo-polimerowej (Li-Poly). Bosch wiertarko wkrętarka zasilana z gniazdka jest bardziej wydaja i ma większą moc. Jednak wiąże się to z większym ciężarem. Może być ona przez to mniej poręczna w użytkowaniu. Drugim istotnym elementem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę jest jej moc. Wiertarko wkrętarka Bosch o wyższej sile będzie większa oraz mniej komfortowa, ale za to poradzi sobie dobrze z każdym produktem. Możemy je zasadniczo podzielić na 3 kategorie:

  • ok. 3,6 V- typowe, drobne prace
  • od 10 V do 18V: mocniejsze wkrętarki o szerszym charakterze prac,
  • od 18V: wykorzystywane przez fachowców.

Innym szczególnie istotnym czynnikiem przy, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę kiedy zamierzamy zakupić wiertarko wkrętarka Bosch to czas obrotowy. Od niego zależy czy będziemy mogli wyłącznie wkręcać śrubki czy również wiercić się w twardym materiale jak beton. Wiertarko-wkrętarka Bosch ma pierścień, dzięki jakiemu potrafimy regulować moc. Im większa liczba na nim, tym większy moment obrotowy. Możemy napotkać na nim np. 40 Nm czyli na naszym kręgu liczba np. 20 i to z taką dużą mocą Bosch wiertarko wkrętarka będzie pracować. Pamiętajmy jednak, aby moment obrotowy dostosować do materiału z którym chcemy pracować. Nie zawsze ogromniejsza moc jest idealniejsza, bowiem możemy uszkodzić materiał, na którym działamy.
Udar nie każda wiertarko-wkrętarka Bosch ją posiada. Gdy potrzebujemy ją do twardych wyrobów będzie on niezbędny. Musimy jednak mieć na uwadze, że do wiercenia udarowego obowiązkowe są wiertła hartowane zbudowane z węglika wolframu.
Wiertarko wkrętarka Bosch do czego umiemy ją użyć:

  • wiercenia w solidnych surowcach
  • wkręcania śrub o konkretnej średnicy
  • do szybkiego i jednocześnie głębokiego wkręcania sporej śruby.

Bosch wiertarko wkrętarka to narzędzie uniwersalne, które przyda się w każdym lokalu czy warsztacie. Również wybierając model z udarem, będziesz miał nieograniczone możliwości wiercenia w przeróżnych materiałach.