Bruzdownice Bosch gwarantują nam wykonanie tworzenie rowków, szczelin, nacięć pod rury, jakie mają być rozmieszczone w podłodze. Możemy je używać do wycięcia w takich materiałach jak cegła, beton czy innych miękkich materiałach. Urządzenia te posiadają niezwykle wszechstronne zastosowanie. Nie tylko umożliwi nam montaż kabli elektrycznych czy rur hydraulicznych, lecz też służy do wykonywania specjalistycznych struktur w domach i na placach budowy. Bruzdownice Bosch umożliwią robienie przerw w dany rozmiarze, w jakim zostają uwieszone przewody. Niejednokrotnie ustawianymi parametrami są to 3 cm szerokości i 3-4 głębokości. Jeśli ich przeznaczeniem są rury hydrauliczne nacięcie możemy stworzyć nawet na 23 cm. Bruzdownica Bosch jak działa to urządzenie? Jest ona zaopatrzona w tarcze diamentowe, które zmieniają się z maksymalną prędkością, dzięki czemu usuwają niepotrzebny materiał, jaki chcemy usunąć. Urządzenie jest kierowane po specjalnej linii przez specjalistę. Ze względu na przeznaczanie bruzdownice Bosch możemy podzielić:

  • bruzdownice Bosch tarczowe – są one wyposażone w tarcze diamentowe. Jest to niezwykle znane narzędzie wykorzystywane w budownictwie. Można dzięki nim wycinać w betonie także różnych twardych materiałach dopasowując głębokość otworów do na swoich oczekiwań.
  • bruzdownica Bosch ścienna – jak sama nazwa przedstawia jej przeznaczaniem jest praca na ścianach w pozycji pionowej
  • bruzdownice Bosch podłogowe – tutaj wycinanie, szlifowanie dziur przeprowadza się na podłogach. Świetnie sprawdza się także do usuwania starych posadzek i przygotowaniem podłoża przed nałożeniem nowych.
  • bruzdownica Bosch łańcuchowa – wyposażona jest ona w łańcuchy, które posiadają diamentowe ostrza. Wykorzystywana jest zwłaszcza do ciecia asfaltu lub nowych twardych materiałów.
  • bruzdownice Bosch ręczne- doskonale sprawdzają się przy precyzyjnych pracach jak wycięcie odpowiednich brył w twardym materiale.

Jaką wybrać moc narzędzia.? W marketach dostępne są bruzdownice Bosch, których moc rozpoczyna się od 900 – 2600 W. Jak rozumiemy mniejsza moc, będzie oznaczać mniejszą moc tarcz.

Cięcie będzie możliwe nimi w mniej twardych materiałach. Im większa siła tym znaczniejsza moc tarcz. Powinniśmy dobrać taką moc, jaka będzie nam niezbędna w naszych pracach. Miejmy na uwadze, jeżeli użyjemy słabszych narzędzi do twardych surowców, to narzędzie może ulec zniszczeniu. Bruzdownica Bosch, każdy kto z nią działał, wie jakie ilości pyłu przy takiej pracy są tworzone. Więc jeżeli wykorzystujemy je sporo winniśmy kupić profesjonalny adapter, jaki będzie go wciągał. Możemy też nauczyć się tak zwanego wolnego rozruchy, by uniknąć szarpnięciu w czasie rozpoczęcia prac. Jak rozumiemy bruzdownice Bosch pracują z tarczami diamentowymi, jednak pamiętajmy, iż winniśmy je dobrać do produktu na jakim będziemy działać. Bruzdownice Bosch ich kupno wino być przemyślany. Ważne jest to by narzędzie spełniało nasze wymagania. Jeśli mamy kłopot z doborem tarcz czy siły winniśmy udać się do specjalnego sklepu.