Akumulatory Bosch swoje wejście na rynek zawdzięczają nowoczesnej technologii, która pozwoliła powstanie nowej generacji baterii, o większych pojemnościach. W XXI wieku to chyba najwyższa pora dla pozostawienia urządzeń spalinowych i zmienienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich kluczowa cecha to wysoka moc oraz prędkość ładowania. Jeżeli chcemy działać dosyć długo powinniśmy nabyć 2 akumulatory Bosch. Jeden się ładuje, a na drugim pracujemy. Jeżeli nie rozumiemy jaki model konkretnie nabyć, by mieć dodatkowy akumulator li-ion Bosch powinniśmy kupować taki sam jak mamy lub spytać producenta który będzie pasował do naszego typu. Na każdym urządzeniu jest kartka z numerem seryjny. Po podaniu określonego ciągu znaków producent dobierze nam dobry akumulator Bosch. Najbardziej znanym akumulator obecny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on głównie kupowany, bo maj 4 ważne cechy:

  • lekka konstrukcja,
  • bardzo niski stopnień samorozładowania
  • długim cyklu życia
  • brak efektu pamięci co świadczy, że możemy je podpiąć pod ładowanie w każdej chwili nie musimy czekać, aż zupełnie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego rodzaju gromadzi więc dwa razy więcej mocy niż bateria niklowo-kadmowa. Bardzo istotnym elementem, jest to, iż nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo powoli mniej więcej traci 20% swojej energii miesięcznie.

Baterie nie powinny być nigdy rozładowane zupełnie, powinien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne typy baterii mniej znane. Były one dobrane do działania przy wyjątkowo ciężkich warunkach. Ich optymalny zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Z powodu na ilość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch zalety:

  • brak kabla – dzięki temu, możemy je wykorzystywać tam gdzie ciężko jest podejść z zasilaniem jak np. praca w parku lub na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tu nie ma problemu, jeśli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch lekki i łatwy w przechowywaniu posiadają wyjątkowo niedużo miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwoli na kilka godzin działania bez przerwy.

Dobór tak właściwie nie jest łatwy. Różnią się one też mocą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie polecany osobą do prac domowych, o wyższej mocy natomiast dla profesjonalistów czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom. Warto również zwrócić uwagę na sposób złącza do akumulatora i zawsze nabywać taki, który jest do niego przeznaczony. Akumulatory Bosch ich trwanie ładowania jest dosyć szybki około 4-5h. Jednak wszystko uzależnione jest od stopnia rozładowania. Dlatego zaleca się posiadać zawsze akumulator Bosch zapasowy. Skoro nie potrafimy poradzić sobie z doborem, a jest on niewątpliwie spory, korzystnie jest spytać sprzedawcę o pomoc. On na pewno dobierze adekwatny model do naszych potrzeb, a my będziemy zadowoleni.