Frezarki Bosch to narzędzia, które służą do obróbki, skrawania różnego typu materiałów. Przez frezowanie rozumiemy, obrabianie płaszczyzn, rowków, powierzchni kształtowych. Bosch frezarki potrafimy nimi działać na wielu rodzajach materiałów od twardego metalu do drewna. Mogą one być zasilane akumulatorową jak również z gniazdka. Frezarki Bosch, jakie posiadają swój akumulator mogą służyć nam do czyszczenia drzwi bądź ram okiennych, tam gdzie często byłoby nam trudno o prąd. Ważne jest tutaj, że akumulatory w tych narzędziach, szybko się ładują, a okres pracy jest długi. Jednak jako specjaliści powinniśmy mieć zawsze kolejny akumulator. Bosch frezarki są wykorzystywane głównie przy cięciu, profilowaniu drewna. To jaką możemy wykorzystać zależy jest od produktu także naszych umiejętności. Jednocześnie jej wykorzystanie jest niezmiernie istotne. Jeżeli funkcjonujemy na niej profesjonalnie będzie ona nam potrzebna do zarabiania, powinno się wybrać dobrą, która potrafi być o wiele droższa. Jeżeli jednak jako amatorzy chcemy się nauczyć i przy okazji zrobić coś samemu| w ogrodzie możemy wybrać tańszą mniej profesjonalną. Tutaj doskonale sprawdzają się frezarki Bosch ergonomiczne jednoręczne, wyróżniające się dobrą i wygodną obsługą. Bosch frezarki ze względu od prowadzonej czynności położenie frezarki powinniśmy wyróżnić:

 • pionowe – wrzeciono znajduje się nad materiałem poddawanym Możemy tutaj łatwo obserwować jak przebiega proces skrawania;
 • poziome – wrzeciona usytuowane jest w pozycji równoległej do blatu roboczego.

Ze względu na umiejscowienie wrzeciona frezarki Bosch możemy podzielić: na:

 • Bosch frezarki górnowrzecionowe – wrzeciono umiejscowione jest nad stołem. Ten rodzaj frezarek służy do frezowania na pełnej powierzchni. Na wrzecionie znajduje się głowica do jakiej montowane są różne frezy w zależności od przeznaczenia. Głowica obraca się i właśnie jej obrót to działanie podstawowe tego narzędzia. Mogą zawierać lampki, które doświetlają obszar pracy.
 • Frezarki Bosch górnowrzecionowe mogą nam pomóc do:
  • usuniecie warstwy lakieru czy farby,
  • wyfrezować krawędzie płyt gipsowo-kartonowych,
  • oczyszczenie ram okiennych z reszt kitu,
  • frezować listwy przypodłogowe lub ozdobne,
  • wykonywanie łączenia w meblach,
  • wykonywanie rowki, żłobienia oraz ciekawe wzory
 • Frezarki Bosch dolnowrzecionowa – są one określone dla ekspertów. Ich obsługa nie jest jednoznaczna, dlatego powinno się najpierw nauczyć się ich użytkowania. Są one zazwyczaj stosowane do frezowania profilowego. Posiadają one niezwykle ważną moc i są dość ciężkie. Używane są one głównie do tworzenia skomplikowanych elementów.

Bosch frezarki tu niezwykle duża jak w każdym narzędziu będzie odgrywała moc silnika. To ona warunkuje dalszy proces obróbki. Im ogromniejsza tym większe szanse użytkowe pod względem ilości, jakości oraz zastosowania materiału o innej twardości. Aby dobrać adekwatne frezarki Bosch najlepiej nabyć je w specjalistycznym sklepie. Jeżeli nie wiemy, na który wariant się zdecydować, warto poprosić sprzedającego o pomoc.